Analiza z dnia 13.11.2023

  • Post author:
  • Post category:Blog

Podobnie jak w poprzednim tygodniu, podczas analizy wykresu tygodniowego, udało mi się zidentyfikować mocną monetę, ale niestety, nie znalazłem bardzo slabej monety . W dalszych poszukiwaniach potencjalnej pary do handlu skupię się na technikach analizy Ichimoku na wykresie dziennym.

 

Biorąc pod uwagę prognozy umocnienia się euro, zwracam uwagę na parę walutową EUR/CAD. Na wykresie dziennym obserwujemy dynamiczną falę N wzrostową. Teoria fal Hosody, formacje odwrócenia trendu oraz zasięgi nawykowe korekt potwierdzają ten scenariusz. Warto zwrócić uwagę na najbliższy zasięg ceny, ustalony na poziomie 1.48249, który pokrywa się ze szczytami osiągniętymi przez cenę w sierpniu tego roku.

Oczywiście, bacznie śledzimy także dane makroekonomiczne dotyczące strefy euro i dolara kanadyjskiego, które mogą wpłynąć na dynamikę tej pary walutowej.

AKTUAZLIZACJA Z DNIA 14.11.2023 GODZINA 14.00

Na wykresie H4 pojawił się sygnał “trzech linii”, czyli cena powyżej linii tenkan, tenkan powyżej linii kijun i kijun powyżej linii SSA. Zgodnie z moimi zasadami interpretacji linii Ichimoku, w tym przypadku, stop loss ustawiony jest poniżej linii kijun.

Sygnał “trzech linii” pojawił się również na wykresie godzinnym. Cena poruszała się bokiem przez bardzo długi czas, a warunki do otwarcia pozycji, jak opisano powyżej, pojawiły się dopiero 14/11/23 o godzinie 2:00.

Wykres H1 był idealnym miejscem do otwarcia pozycji z bardzo małym SL, gdy cena dotarła do zasięgu NT, dała nam bardzo dobry R:R (risk ratio) 1:6.

Obecnie monitorujemy cenę na poziomie 1.48306, który jest moim zasięgiem NT. To, jak się zachowujemy, jak monitorujemy cenę i na jakichich przedziałach czasowych, opiszę przy innej okazji..

.

AKTUAZLIZACJA Z DNIA 148.11.2023

Para walutowa EURCAD zachowywała się zgodnie z moimi przewidywaniami. Po przełamaniu obszaru NT, cena bardzo szybko dotarła do dwóch nakładających się na siebie zasięgów: zasięgu V i zasięgu pośredniego N+NT. Była to świetna okazja do zaryzykowania krótkiej pozycji i podwojenia zysku. Dobrze wiemy, że nakładające się na siebie zasięgi, lub zaisegi, wraz z liniami wsparcia i oporu, dają nam bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że cena zareaguje tam większą korektą. Bardzo pomocne okazały się także zasięgi nawykowe na wykresie godzinnym, które potwierdziły zarówno możliwy koniec impulsu, jak i koniec korekty. Jeżeli chodzi o zarządzanie kapitałem w takich sytuacjach, odsyłam do mojego kursu na platformie XTB, lekcja 7 minuta 36.